„Bórfest” Kociewski Pokojowy Festiwal Muzyczny z Rockowym Pazurem

Termin:
21 lipiec (piątek) – 22 lipiec (sobota)


Miejsce:

Stanica Wodna PTTK Tleń

ul. Sosnowa 3, Tleń

86-150 Osie


Udział w imprezie jest darmowy.

” Po przeprowadzonych rozmowach z muzykami i osobami zaprzyjaźnionymi okazuje się, że jest duże zainteresowanie do stworzenia imprezy na której mogliby zaprezentować się lokalni artyści. Dużo zespołów i muzyków ma swoje korzenie muzyczne wywodzące się z Osia. Część Osiaków mieszkająca na codzień za granicą chce przyjechać i zaprezentować się przed lokalną publicznością bądź wziąść aktywny udział w samej imprezie. Całe wydarzenie będzie miało charakter otwarty i zachęcający muzyków oraz publiczność do zostania na polu namiotowym, do rozmów i spotkań. Warto zorganizować festiwal muzyczny w naszych pięknych okolicach by podtrzymać i upamiętnić naszą lokalną tradycję i kulturę muzyczną.”

pomysłodawca, współorganizator Sebastian Kwidzińki

„Bórfest” czyli Kociewski Pokojowy Festiwal Muzyczny z Rockowym pazurem to festiwal, na którym można usłyszeć lokalnych artystów oraz zaproszonych gości. Będą to głównie artyści niezależni, twórcy nieznani szerszej publice ale z dużym potencjałem „muzycznym”. Różnorodność gatunkowa i stylistyczna zapewni, niczym świeży shake proteinowy, odpowiednia dawkę energii. Gospodarzami są muzycy, którzy wywodzą się z środowiska muzycznego pochodzącego z Osia i okolic.

Plenery Tlenia, perły Borów Tucholskich idealnie nadają się by posłuchać fajnej muzyki, pokontemplować, porozmawiać, potupać nóżką, a może i nawet odnaleźć swoją wewnętrzną „harmonię z przyrodą”.

Bawimy się bezpiecznie, kulturalnie i bezkonfliktowo. Pokojowy charakter imprezy ma podkreślić brak akceptacji na jakiekolwiek przejawy agresji i przemocy. „Peace” – banalne i wyświechtane hasło nabiera nowego znaczenia w kontekście ataku zbrojnego Rosji na Ukrainę. Warto o tym rozmawiać, warto zapamiętać.

STRONA
AKTUALNOŚCI